Nepál - Krásný poznávací okruh

cena od 49 990 Kč termín: 06.11.2018 délka: 15 dní (zájezd č. 509194)

15 - denní zájezd

Nepál - Krásný poznávací okruh

Datum odletu a příletu se může při změně letového řádu posunout o +- 2 dny. Program může být v některých detailech pozměněn v závislosti na místních podmínkách. Případná doplnění a upřesnění mohou být provedena také v průběhu programu. Očkování : povinné není žádné, doporučené žloutenka, břišní tyfus  /probereme na info schůzce/ Hotely : turistická  kategorie odpovídající 3* s tolerancí nepálských podmínek Vízum Nepál : na letišti v Kathmandu

Ubytování: různé

Stravování: vlastní

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:sraz účastníků na letišti v Praze, přivítání českým delegátem, společné vyřízení celních a pasových formalit, nástup do letadla, odlet do Dubaje, místa prvního mezipřistání , přestávka a příprava k odletu do Kathmandu, odlet do Kathmandu.
2. den:přílet do Káthmandu, transfer do hotelu, ubytování, odpočinek, vycházka do čtvrti Thamel s delegátem nebo vlastní osobní aktivity, oběd a večeře v hotelu nebo v některé z blízkých restaurací  v doprovodu delegáta nebo individuálně
3. den:po snídani společná pěší prohlídka hlavního káthmándského náměstí Durbar Squar,možnost návštěvy královského paláce a muzea, domu žijící bohyně Kumari, v poledních hodinách  oběd v restauraci vysoko nad náměstím s krásnými výhledy. Durbar Squar – hlavní náměstí Kathmandu, kde je mnoho starých a slavných staveb,z nichž jedna je Hanuman Dhoka, bývalé sídlo královské rodiny Nepálu. Část stavby pochází ze 16. Století, východní brána paláce je známá jako brána Hanumana, opičího boha. V paláci je celá řada historických budov, např. Basantpur Tower, Tribhuvam muzeum nebo Panch Mukhi Hanuman Mandir. Na náměstí je dále celá řada chrámů a soch a také nejstarší dřevěná stavba ve městě, Kasthamandap. Tato stavba sloužila jako „motorest“ pro obchodníky na historické obchodní cestě do Tibetu a to již od 12. století. Kumari Chowk - dům bohyně Kumari, která je považována za živoucí převtělení bohyně Durga. Tato dívka je tradičně vybírána ze stovek dívek a vztahuje se k ní řada pověr, mýtů, ale i povinností dodržování tradic a nařízení. Po obědě odjezd mikrobusem nebo taxi do královského města Pátan a jeho prohlídka. Pátan - dříve samostatné královské město, nyní téměř součást Kathmandu. Má své unikátní náměstí Durbar Squar/shodný název s hlavním náměstím v centru Kathmandu/ s množstvím chrámů, paláců a dřevěných plastik, od roku 1979 památkou UNESCO.  Patan je centrem umění a uměleckých řemesel a skvělou ukázkou historické newarské architektury.
4. den:po snídani odjezd mikrobusem nebo taxi do Pašupatináthu, hinduistického chrámového komplexu zasvěceného bohu Šivovi. Tam budeme svědky pohřebních obřadů u posvátné řeky Bagmati, kdy na kamenných ghátech se za asistence pozůstalých i  turistů  spalují  pod širým nebem mrtví. Pašupatinathem vás bude provázet také mnoho sádhuů /svatých mužů/ , kteří vám na každém kroku rádi a ochotně zapózují/za drobný peníz/ a také drzé opice, které vám obratně dokážou sebrat banán a neopatrným třeba i fotoaparát. Pašupatináth je rovněž na seznamu památek UNESCO. Obědvat můžeme buď v blízké restauraci moderního hotelu, nebo po přejezdu do Boudhanathu, kde strávíme nezapomenutelné odpoledne. Boudhanath patří k nejposvátnějším budhistickým místům nejen v Nepálu, ale i na celém světě. Uprostřed náměstí stojí stůpa Boudhanath, obklopená velikým počtem obchodů, obchůdků, budhistických škol a klášterů, které vznikaly hlavně díky příchodu velkého množství tibetských uprchlíků. Boudhanathu se také jinak říká Malý Tibet. Pořídíte tam fotografie, při jejichž prohlížení na vás vždy mocně dýchne unikátní atmosféra, které toto místo bezesporu má. V údivu se budete procházet pod nekonečným množstvím barevných modlitebních vlaječek  pod vševidoucíma očima Budhy a budete vlastníma rukama roztáčet modlitební mlýnky od nejmenších až po ty největší. V pozdním odpoledni se vrátíme mikrobusem nebo taxi zpět do hotelu,  na večeři si dojdeme  do některé z blízkých restaurací a  potom při procházce se necháme zvát neodbytnými, avšak přívětivými obchodníky do krámků plných suvenýrů, oblečení, vonných tyčinek…  A nezapomeneme si koupit něco k snídani, protože tu hotelovou asi nestihneme, budeme zítra brzy vstávat.
5. den:vstaneme  dřív než obvykle, věci, které si nebudeme brát s sebou si uložíme v hotelové úschovně a přesuneme se na autobusové nádraží. Autobusem turistické kategorie pojedeme do 160 km vzdálené Pokhary. Ačkoli nám cesta bude trvat asi 8 hodin, bude velice zajímavá a uteče rychle. Z oken autobusu budete pozorovat ničím nepřikrášlený život Nepálců a  jedinečné přírodní  scenérie. Cestou budou 2-3 zastávky na občerstvení a oběd. Po příjezdu do Pokhary se ubytujeme v příjemném hotýlku blízko jezera a po krátkém odpočinku půjdeme procházkovým tempem do obchodní čtvrti města, kde se můžeme posadit do některé z velice útulných kaváren či restaurací, dát si dobrou večeři a v klidu si utřídit své zážitky nebo se zastavit v některém z nepřeberného množství  obchůdků.
6. den:po snídani dojdeme během pár minut k jezeru Phewa Tal, nasedneme do loděk  a necháme se místním lodivodem vézt po ranní klidné hladině. Během plavby budeme užasle pozorovat nádherné zasněžené velehory Himaláye s masivem Annapuren a majestátnou posvátnou horou Machapuchare. Ostatně pohled na vrchol Machapuchare nás bude provázet po celou dobu našeho pobytu v Pokhaře. Z lodí vystoupíme  na druhém břehu jezera a vydáme se po cestě směrem vzhůru ke známé World Peace Pagodě, odkud je překrásný a nezapomenutelný výhled na masiv  velehor od Dhaulágiri přes  Annapurny až k Machapuchare. Až se řádně pokocháme a vše bude několikrát nafoceno, pomalu sestoupíme k jezeru, usadíme se do loděk a necháme se odvézt zpět na druhý břeh. Při procházce městem se můžeme zastavit na pozdní oběd nebo jen tak z venkovní terasy kavárny pozorovat jezero a opalovat se. Zbytek odpoledne strávíme buď odpočinkem nebo  si zajedeme prohlédnout (není  zahrnuto v ceně) tibetskou vesnici s lámaistickým klášterem za městem a projdeme se po houpícím se,  vysoko nad řekou zavěšeným  mostem. Večeři si pak dáme buď v hotelu nebo při individuální večerní procházce.
7. den:hned ráno po brzké snídani nás taxi odveze na autobusové nádraží a odtud autobusem odjedeme do půl dne cesty vzdáleného královského národního parku Chitwan poblíž indicko-nepálské hranice.  Po příjezdu do tohoto nejteplejšího místa Nepálu budeme ubytováni v příjemném hotýlku, kde se budeme také stravovat. Po odpočinku půjdeme na průzkum vesnice, navštívíme obydlí místních obyvatel a seznámíme se se způsobem jejich života. Na konci zajímavé procházky se zastavíme za vesnicí a vychutnáme si fascinující pohled na západ slunce. Poté se vrátíme do hotelu na večeři a pak  půjdeme do kulturního domu uprostřed vesnice, kde nás čeká zajímavý folklórní program, který trvá asi hodinu a kde uvidíme mimo jiné i známý tanec páva. Páv je v Nepálu považován za jeden z národních symbolů. Už za  tmy  se vrátíme do hotelu.
8. den:druhým dnem pokračujeme v našem Chitwan programu. Po snídani pojedeme v kánoi po řece a budeme pozorovat rozmanité druhy ptáků a také volně žijící krokodýly. Po projížďce následuje procházka pralesem ve stopách divokých slonů, tygrů, medvědů a nosorožců a návštěva sloní farmy. Potom se vrátíme do hotelu na oběd a po obědě  nám bude možná nabídnut opravdu neobvyklý a jedinečný zážitek. Kdo bude chtít, může se spolu se slony vykoupat v řece a na sloním hřbetu si vychutnat mnohonásobnou sprchu ze sloního chobotu. Poté, po krátkém odpočinku se vydáme na hřbetech slonů za divokými nosorožci do pralesa. Když nám budou okolnosti a duchové pralesa příznivě nakloněni, uvidíme nejen nosorožce, ale i další divoká zvířata. Při putování dvakrát přebrodíme/stále na hřetě slona/ řeku a proklesíme si cestu opravdovou džunglí. Navečer se vrátíme do hotelu, kde nás bude čekat večeře a odpočinek.
9. den:po snídani se naposledy pokocháme pohledem na krokodýlí řeku, rozloučíme  se s našimi místními průvodci a necháme se odvézt na louku za vesnicí, odkud budeme autobusem odjíždět do Kathmandu. Po několika hodinách zajímavé cesty dojedeme do hlavního města, ubytujeme se v „našem“ hotýlku a vyzvedneme si uschované věci. Zbytek odpoledne můžeme strávit odpočinkem, procházkou nebo drobnými nákupy. Společně si také můžeme zajít na večeři.
10. den:po snídani odjedeme od hotelu mikrobusem nebo taxi do Bhaktapuru, který je třetím největším městem Nepálu a spolu s Kathmandu a Patanem tvoří jednu velkou aglomeraci v Káthmándské kotlině. Bhaktapur  je centrem mnoha uměleckých řemesel, zejména hrnčířství. Patří k nejvyhledávanějším a nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Nepálu. Jeho jedinečné náměstí Durbar Square je chráněnou památkou UNESCO. Hlavní stavbou na tomto náměstí je palác s 55 okny, kde do roku 1769 sídlila královská rodina. Jedinečnou lahůdkou Bhaktapuru  je nejvyšší pagoda Nepálu, pětistupňová Nyatapola Temple, zasvěcená bohyni Siddhi Lakshmi. Údajně nejstarší stavbou Bhaktapuru je chrám Duttatrya z roku 1427. Po prohlídce Bhaktapuru a po obědě se vydáme mikrobusem do Nagarkótu, který se nachází v nadmořské výšce okolo 2000 metrů. Zde se ubytujeme v příjemném hotelu, z jehož střechy je úchvatný výhled. Čeká nás malá procházka a při počasí bez oparu nádherný západ slunce. Večeři si dáme buď přímo v hotelu  nebo v jeho blízkosti.
11. den:ještě před snídaní vyjdeme brzy ráno po schodech na střechu hotelu a pokusíme se zachytit svými objektivy nádhernou atmosféru východu slunce. Po rozednění pak zleva doprava postupně uvidíme za jasného počasí v půlkruhu daleký Annapurna range, Manaslu, Ganes Himalaye a pak Langhtang Himalaye a Himalaye s Mt. Everestem. Při snídani nebo pak třeba při kávě na terase můžeme pozorovat velký počet orlů kroužících nad našimi hlavami. Část dopoledne strávíme horskou procházkou a ještěpřed obědem se vydáme místním autobusem zpět do Bhaktapuru a následně do Kathmandu. Cestování místním autobusem je naprosto ojedinělý zážitek a k návštěvě Nepálu patří. V odpoledních hodinách přijedeme do Kathmandu, na večeři zajdeme společně nebo individuálně.
12. den:po snídani se vydáme  místním autobusem  nebo taxi do neobvyklého místa, do vesnice Dakshin Kali, kam dorazíme po asi hodinové jízdě. Tam budeme svědky náboženských obřadů, při kterých jsou obětována zvířata /kohouti, kozy/. Veškeré dění působí na návštěvníka velice sugestivně, zvláštně až bizarně. Budeme se proplétat mezi místními šamany i obyčejnými Nepálci a veškeré dění budeme vnímat jako film, jehož děje se účastníme bez znalosti scénáře. V poledních hodinách se budeme vracet do Kathmandu, pozdní odpoledne můžeme trávit individuálními aktivitami, večer, po dohodě, společně.
13. den:Po snídani se vydáme pěšky změtí ulic a uliček k jednomu z největších, nejnavštěvovanějších a nejznámějších míst pro budhisty i hinduisty v Nepálu,  Swayanbunáthu. K budhistickému  chrámu Swayambunáth se  dostaneme po 365 schodech, které jsou v dolní části lemovány stolky s různými suvenýry, kde se prodejci předhání ve vychvalování svého zboží. Pro veliké množství opic  se Swayanbunáthu také říká Opičí chrám. Celý chrámový komplex je velice rozlehlý, probíhají v něm různé budhistické i hinduistické obřady, na všech místech se třepotají modlitební praporky a točí se modlitební mlýnky. Budeme mít možnost navštívit i vnitřní část stůpy, kde se budhističtí mniši modlí a tak dokonale nasajeme mystickou atmosféru celého místa. Prohlídce komplexxu věnujeme celé dopoledne, potom si do některé z místních restaurací dojdeme na oběd a pak se vydáme zpět k hotelu. Zbytek odpoledne věnujeme posledním nákupům a dalším individuálním aktivitám.
14. den:Po snídani se připravíme k odjezdu na letiště.  Věnujeme  poslední pohledy nezapomenutelnému městu  Kathmandu a mikrobusem nebo taxi spolu s průvodcem odjedeme na letiště. Absolvujeme celní a pasové formality a odletíme do Dubaje a následně do Prahy.
15. den:Přílet do Prahy


Podobné zájezdy v této destinaci

114 990 Kč
Základní cena od 114 990 Kč

Nepál - Sikkim - Bhútán

Nepál
termín: 07.04.2019 délka: 14 dní
73 990 Kč
Základní cena od 73 990 Kč

To nejlepší z Nepálu + NÁRODNÍ PARK CHITWAN (letecky z Prahy)

FirstMinute
Nepál
Kam za poznáním, exotikou i dobrodružstvím? Zkuste Nepál… S průvodcem, který se opravdu vyzná, objevíte podhůří Himalájí jako nikdo jiný. Projdete se tajemným Údolím Káthmándú, východ slunce nad horskými velikány, pohled na Annapurnu i národní park Chitwan vás ohromí. A ještě nakouknete pod pokličku…
termín: 18.10.2019 délka: 11 dní
73 990 Kč
Základní cena od 73 990 Kč

To nejlepší z Nepálu + NÁRODNÍ PARK CHITWAN (letecky z Prahy)

FirstMinute
Nepál
Kam za poznáním, exotikou i dobrodružstvím? Zkuste Nepál… S průvodcem, který se opravdu vyzná, objevíte podhůří Himalájí jako nikdo jiný. Projdete se tajemným Údolím Káthmándú, východ slunce nad horskými velikány, pohled na Annapurnu i národní park Chitwan vás ohromí. A ještě nakouknete pod pokličku…
termín: 18.10.2019 délka: 11 dní

Nabízí

BON TON, s.r.o.

BON TON, s.r.o.

Masarykovo náměstí 17
75301 Hranice
telefon: 581605080

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Kathmandu 25 °C

Základní informace

Nepál

Nepál
Hlavní město: Kathmandu
Počet obyvatel: 17 829 243
Měna: NPR
Rozloha: 141,557 km2

Místopisy

  • Chitwan

    Národní park Chitwan je zařazen mezi přírodní památky UNESCO. Návštěvníkům nabízí několik možností jak se přiblížit divokým zvířatům. Protože park není oplocen, lze divoká…

  • Kathmandu

    je hlavní a největší město Nepálu. Žije zde okolo 1,5 miliónů obyvatel. V Káthmandském údolí nesněží a v okolních lesích se prohání spousta opic. Ve městě je několik krásných…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://nepal.vasezajezdy.cz/zajezdy/nepal-nepal-krasny-poznavaci-okruh-509194/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://nepal.vasezajezdy.cz