Nepál - netradiční poznávací okruh s mimořádně bohatým progr

cena od 56 990 Kč termín: 07.11.2017 délka: 15 dní (zájezd č. 474026)

15 - denní zájezd

Netradiční poznávací okruh s mimořádně bohatým programem

Káthmándú – Pátan – Pašupatináth – Boudhanath – Pókhara jezero Phewa Tal – NP Chitwan – Bhaktapur – Nagarkót – Dakshinkali - Swayanbunáth

Příplatky: jednolůžkový pokoj + 5.000,- Kč/pobyt, vízum do Nepálu: 25,- USD (platí se hotově po příletu do Nepálu)Doporučené kapesné: od 250,- USD na osobu (na jídlo a pití denně cca 20 USD, případně na fakultativní výlet, nákupy suvenýrů apod.)

Poznámka : ZÁJEZD JE MOŽNÉ USKUTEČNIT V JAKÉMKOLI TERMÍNU DLE POŽADAVKŮ KLIENTŮ!NA PŘÁNÍ ZAJISTÍME NÁVŠTĚVY ODBORNÝCH MEZINÁRODNÍCH VELETRHŮ! ZÁJEZD SE USKUTEČNÍ PŘI MINIMÁLNÍM POČTU 8 OSOB.OBVYKLÝ POČET ČLENŮ SKUPINY JE 10.

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Setkání účastníků na letišti v Praze nebo Vídni, odlet do Dubaje, přestup a odlet do Káthmándú
2. den:Přílet do Káthmándú, transfer do hotelu, ubytování, odpočinek, vycházka do čtvrti Thamel, možnost zajištění večeře, nocleh.
3. den:Snídaně, společná pěší prohlídka hlavního káthmándského náměstí Durbar Square s mnoha starými a slavnými stavbami - Hanuman Dhoka -  bývalé sídlo královské rodiny Nepálu (část stavby pochází ze 16. století), východní brána paláce je známá jako brána Hanumana – opičího boha. V paláci je celá řada historických budov – Basantpur Tower, Tribhuvam muzeum, Panch Mukhi Hanuman Mandir… prohlédneme také další chrámy, sochy a nejstarší dřevěné stavby ve městě – Kasthamandap („motorest“ pro obchodníky na historické obchodní cestě do Tibetu z 12. stol.). Pokračování v prohlídce - Kumari Chowk - dům bohyně Kumari, možnost oběda v restauraci vysoko nad náměstím s krásnými výhledy, po poledni návrat k hotelu a odjezd do královského města Pátan  - dříve královské město, nyní téměř propojeno s Káthmándú, centrum umění a řemesel (skvělá ukázka historické newarské architektury), prohlídka náměstí Durbar Square (náměstí má stejné jméno jako hlavní náměstí v Káthmándú) s chrámy a paláci (UNESCO), návrat do Káthmándú, nocleh.
4. den:Snídaně, odjezd mikrobusem do Pašupatináthu (UNESCO) - hinduistického chrámového komplexu zasvěceného bohu Šivovi, kde budeme svědky pohřebních obřadů u posvátné řeky Bagmati - na kamenných ghátech se za asistence pozůstalých i turistů spalují pod širým nebem mrtví. Pašupatináthem nás bude provázet také mnoho sádhuů /svatých mužů/ pod dohledem místních opic, které obývají toto místo. Možnost oběda v blízké restauraci, přejezd do Boudhanathu, nazývaného Malý Tibet, jednoho z nejposvátnějších buddhistických míst nejen v Nepálu, prohlídka stúpy Boudhanath obklopené velkým počtem obchodů, obchůdků, buddhistických škol a klášterů, které vznikaly díky příchozím Tibetským uprchlíkům. Místo je nezapomenutelné díky unikátní atmosféře s množstvím barevných vlaječek a modlitebních mlýnků, které si samozřejmě také s vysloveným přáním roztočíme. V podvečer návrat mikrobusem zpět do hotelu, možnost večeře v blízké restauraci. Večer se projdeme nasvětlenými uličkami města s řadou přívětivých obchodníků, kteří nás budou zvát do svých obchůdků se suvenýry, oblečením, vonnými tyčinkami…, nocleh.
5. den:Brzy ráno odjedeme místním autobusem do 160 km vzdálené Pókhary, cestou překrásnou přírodou budeme obdivovat ničím nepřikrášlený život Nepálců, zastávky na občerstvení a individuální oběd. Po příjezdu do Pókhary se ubytujeme v příjemném hotýlku blízko jezera a po krátkém odpočinku se projdeme do obchodní čtvrti města, kde se můžeme posadit do některé z útulných kaváren či restaurací a dát si dobrou večeři…, nocleh.
6. den:Po snídani se projdeme několikaminutovou procházkou k jezeru Phewa Tal, kde nás bude čekat  projížďka lodičkami. Vedeni místním lodivodem po ranní klidné hladině budeme obdivovat  zasněžené velehory Himaláje s masivem Annapuren a majestátnou posvátnou horou Machapuchare (ostatně pohled na Machapuchare nás bude provázet po celou dobu našeho pobytu v Pokhaře). Po příjezdu na druhý břeh jezera nás čeká procházka k pagodě World Peace s nezapomenutelným výhledem na okolní hory. Po poledni se vrátíme do Pókhary a strávíme odpoledne odpočinkem. Fakultativně je možné zajistit prohlídku tibetské vesnice s lámaistickým klášterem za městem a procházka po mostě zavěšeném vysoko nad řekou…, nocleh.
7. den:Po brzké snídani nás taxi zaveze na autobusové nádraží, odkud odjedeme do královského národního parku Chitwan poblíž indicko-nepálské hranice. Po příjezdu do tohoto nejteplejšího místa Nepálu se ubytujeme v příjemném hotýlku,                                kde se budeme také stravovat. Odpoledne nás bude čekat průzkum vesnice. Navštívíme obydlí místních obyvatel a seznámíme se se způsobem jejich života. Na konci zajímavé procházky se zastavíme za vesnicí a vychutnáme si fascinující pohled na západ slunce. Poté se vrátíme do hotelu na večeři, po které se přesuneme na  folklórní program s typickým tancem páva (páv je považován za národní symbol), návrat do hotelu.
8. den:Snídaně, výlet v kánoích po řece s pozorováním rozmanitých druhů ptáků a volně žijících krokodýlů, procházka džunglí ve stopách divokých slonů, tygrů, medvědů a nosorožců, návštěva sloní farmy. Poté se vrátíme do hotelu na oběd, po kterém nám bude nabídnut opravdu neobvyklý, jedinečný zážitek – koupání se slony - na sloním hřbetu si můžete vychutnat  mnohonásobnou sprchu ze sloního chobotu, poté nás bude čekat projížďka na hřbetech slonů za divokými nosorožci do pralesa. Když nám budou duchové lesa přát, uvidíme nejen nosorožce, ale i jiná divoká zvířata. Při naší cestě dvakrát přebrodíme (na hřbetě slona) řeku a proklestíme si cestu opravdovou divočinou. Zajisté velmi příjemně unaveni se  večer vrátíme do hotelu na večeři a nocleh.
9. den:Po snídani rozloučení s místními průvodci a krokodýlí řekou, odjezd autobusem zpět do Káthmándú, ubytování ve stejném hotelu jako na začátku programu, volné odpoledne na odpočinek, nákupy apod., možnost zajištění večeře, nocleh.
10. den:Po snídani odjezd do Bhaktapuru - 3. největšího města Nepálu, centra mnoha uměleckých řemesel, zejména hrnčířství. Prohlídka města - náměstí Durbar Square (UNESCO), palác královské rodiny s 55 okny, kde do roku 1769 sídlila královská rodina, nejvyšší pagoda Nepálu Nyatapola zasvěcená bohyni Siddhi Lakshmi a chrám Duttatrya z roku 1427, který je údajně nejstarší stavbou v tomto městě. Po čase na oběd, se vydáme mikrobusem do Nagarkótu (2000 m n.m.), kde se ubytujeme v hotelu a v podvečer se projdeme při západu slunce, možnost zajištění večeře, nocleh.
11. den:Ranní pozorování východu slunce nad vrcholy Langtang Himaláje,  Makalu, Cho Oyu a Himaláje s Mt. Everestem ze střechy hotelu, kde také posnídáme. Netradiční snídaně bude obohacena o pozorování orlů kroužících nad našimi hlavami. Část dopoledne strávíme horskou procházkou a ještě před obědem se vydáme místním autobusem zpět do Bhaktapuru a dále do Káthmándú, možnost zajištění večeře, nocleh.
12. den:Po snídani se vydáme na hodinovou jízdu místním autobusem do velmi neobvyklého místa, do vesnice Kakshin Kali. Na tomto místě budeme svědky náboženských obřadů, při kterých jsou obětována zvířata (kohouti, kozy…). Veškeré dění působí na návštěvníky velmi sugestivně, zvláštně až bizardně. Všudypřítomní šamani, obyčejní Nepálci, zvláštní vůně a zvuky nás vnesou do filmu, jehož budeme účastníky bez znalosti jeho scénáře. V podvečer se vrátíme do Káthmándú, kde přenocujeme.
13. den:Po snídani se vydáme pěšky změtí ulic a uliček k jednomu z největších, nejnavštěvovanějších a nejznámějších míst pro buddhisty i hinduisty v Nepálu – Swayanbunáthu  zvaného Opičí chrám. Cesta po 365 schodech, prohlídka rozlehlého chrámového komplexu včetně vnitřní stúpy s modlícími se mnichy… Celý chrámový komplex je velice rozlehlý, probíhají v něm různé buddhistické i hinduistické obřady, na všech místech se třepotají  modlitební praporky a točí se modlitební mlýnky. Vnímavější z nás budou cítit velmi zvláštní energii tohoto místa. Odpoledne se vydáme zpět k hotelu a užijeme si poslední večer v Nepálu
14. den:Snídaně, rozloučení s Káthmándú, transfer na letiště, odlet do Dubaje a Prahy nebo Vídně
15. den:Přílet do Prahy nebo Vídně, možnost zajištění transferu do místa bydliště


Podobné zájezdy v této destinaci

59 800 Kč
Základní cena od 59 800 Kč

Nepál – země bohů a hor

Nepál
Nepál na relativně malém území nabízí tolik skvostů a cestovatelských zážitků jako málokterá země světa. Prožijte nádhernou dovolenou, kde den za dnem plyne v příjemném tempu, na vlně poznávání, ale i pohody a oddechu v krásném prostředí nejvyšších hor naší planety. Nejedná se o fyzicky náročný zájezd,…
termín: 24.10.2018 délka: 14 dní
53 990 Kč
Základní cena od 53 990 Kč

Nepál - svět osmitisícovek s nenáročným okruhem pod Annapurnou

Nepál
Vypravte se s námi mezi nejvyšší hory světa! Přichystali jsme pro vás program kombinující vyhlášené nepálské treky, ale i netradiční trasy, které zatím stále zůstávají hlavním proudem turistů neobjevené. Na 4denním treku budeme moci obdivovat majestátný vrchol Annapurny z nejrůznějších pohledů a uvidíme…
termín: 11.10.2018 délka: 12 dní
74 390 Kč
Základní cena od 74 390 Kč

Okruh Indií a Nepálem

FirstMinute
Nepál
Poznejte staroindickou kulturu, buďte svědky tradiční kultovní očisty ve vodách Gangy, zažijte pocit nicotnosti při pohledu na panorama Annapuren...
termín: 05.10.2018 délka: 17 dní

Nabízí

BON TON, s.r.o.

BON TON, s.r.o.

Masarykovo náměstí 17
75301 Hranice
telefon: 581605080

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Kathmandu 18 °C

Základní informace

Nepál

Nepál
Hlavní město: Kathmandu
Počet obyvatel: 17 829 243
Měna: NPR
Rozloha: 141,557 km2

Místopisy

  • Chitwan

    Národní park Chitwan je zařazen mezi přírodní památky UNESCO. Návštěvníkům nabízí několik možností jak se přiblížit divokým zvířatům. Protože park není oplocen, lze divoká…

  • Kathmandu

    je hlavní a největší město Nepálu. Žije zde okolo 1,5 miliónů obyvatel. V Káthmandském údolí nesněží a v okolních lesích se prohání spousta opic. Ve městě je několik krásných…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://nepal.vasezajezdy.cz/zajezdy/nepal-netradicni-poznavaci-o-nepal-474026/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://nepal.vasezajezdy.cz