Tibet – posvátná hora Kailás

cena od 92 800 Kč termín: 27.05.2019 délka: 22 dní (zájezd č. 508231)

22 - denní zájezd

Vykonejte s námi pouť ke Sněžnému klenotu v západním Tibetu – k jedné z nejposvátnějších hor světa, uctívané všemi buddhisty, hinduisty i džinisty. Vydáme se na třídenní pěší okruh "kora" kolem Kailásu (s pomocí jaků-nosičů) se zastávkami v klášterech a na významných poutních místech. V dramatické krajině kaňonu řeky Satladž navštívíme pozůstatky tajuplného dávno zapomenutého království Guge z 9. století, zastavíme také u jezera Manasarovar, v jehož blízkosti pramení veletoky Ganga, Brahmaputra a Indus. Cestu zakončíme v Nepálu, v Káthmándském údolí, prohlídkou úžasných chrámů a paláců.
Poznámka:

Zájezd lze individuálně prodloužit programem v Bhútánu – více informací v kanceláři.
Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu zejména z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce. Součástí zájezdu je také 3denní pěší přechod. Více podrobností naleznete v záložce "Praktické".
Velikost skupiny:

8–14 účastníků
Náročnost:

Zájezd je náročný pro nadmořskou výšku, která se pohybuje okolo 4500 m a více ! Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a zkušenosti s aklimatizací. Součástí zájezdu je třídenní poutní okruh (až 53 km) s dosažením nadmořské výšky 5630 m!
Zájezd je náročný také procestovanou vzdáleností (téměř 3000 km), stavem silnic a jednoduchými hygienickými a ubytovacími podmínkami v odlehlých oblastech Tibetu.

Ubytování: hotel

Stravování: vlastní

Doprava: vlastní

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha –  Peking : přílet odpoledne; večer fakultativně místní specialita –  pekingská kachna .
3. den:Peking –  Lhasa : ráno přelet do hl. m. Tibetu –  náměstí Barkhor , uličky staré Lhasy.
4. den:Lhasa : rozsáhlé bývalé sídlo dalajlamů –  palác Potála s poutním okruhem, klášter Däpung  – kdysi jeden z největších tibetských klášterů; večer nejposvátnější tibetský chrám Džokhang .
5. den:Lhasa : půldenní výlet ke klášteru Gandän , ležícímu v nádherné scenérii přírodního amfiteátru vysoko nad řekou Kjičchu (4300 m); bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka .
6. den:Lhasa –  Gjance : celodenní přejezd kolem křišťálově modrého jezera Jamdok do Gjance – jedno z nejzachovalejších tibetských městeček.
7. den:Gjance – Žikace : klášter Palkhor-čchöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum , pevnost Gjance; odpoledne přejezd do Žikace –  poutní okruh „kora“ okolo kláštera, zrekonstruovaná obrovská žikacká pevnost nad starým tibetským městem, tržiště s různými tibetskými artefakty.
8. den:Žikace –  Saga : prohlídka výstavního kláštera Tašilhünpo , sídla pančenlamů; odpoledne přesun do Saga – křižovatky na cestě do západního Tibetu.
9. - 10. den:Saga –  Darčhen : dvoudenní přejezd Tibetskou náhorní plošinou po silnici vedoucí v průměrné výšce okolo 4500 m do města Darčhen –  na úpatí hory Kailás .
11. den:Darčhen – Diraphuk : začátek 53 km dlouhého třídenního poutního okruhu „kora“ okolo posvátné hory Kailás (6656 m), nazývané Tibeťany Kang Rinpočhe –  Sněžný klenot (7–8hodinová túra); Darpočhe s posvátným stožárem pro každoroční festival Saga Dawa; nocleh v ubytovně u kláštera Diraphuk (5050 m).
12. den:Diraphuk – Dzutulphuk : 9–10hodinová túra s překročením nejvyššího bodu cesty, sedla Dolma (5630 m) – cestou nesčetné svatyně a poutní místa nebo jezero Thugdže Čhenpo ; nocleh v ubytovně u kláštera Dzutulphuk (4835 m).
13. den:Dzutulphuk – Darčhen : 4–5hodinová túra přes planinu Barkha zpět do Darčhenu; odpočinek nebo možnost výletu ke klášteru Gjandrag.
14. den:Darčhen –  Zanda : celodenní přejezd do městečka nacházejícího se v nádherném zerodovaném údolí řeky Satladž .
15. den:Zanda : celodenní návštěva pozůstatků tajuplného království Guge z 9. stol., tyčících se vysoko na skále nad řekou Satladž.
16. den:Zanda –  Manasarovar : přejezd zpět přes Darčhen k jezeru Manasarovar (4560 m) s výhledem na 7728 m vysokou horu Gurla Mandata – návštěva kláštera Čchiu, nebo termálních pramenů; nocleh v ubytovně u jezera .
17. - 18. den:Manasarovar –  hranice : dvoudenní přejezd na tibetsko-nepálské hranice – odbočkou u města Saga okolo jezera Palkul (4600 m), a s výhledem na  8012 m vysokou horu  Šišapangma.
19. den:Hranice –  Káthmándú : celodenní přejezd do hlavního města Nepálu –  obchodní čtvrť Thamel , seznámení s okolím.
20. den:Káthmándú : celodenní okruh – starobylé hl. m.  Bhaktapur , hinduistické centrum Pašupatináth , tzv. opičí chrám Svajambhunáth s vyhlídkou na celé údolí.
21. - 22. den:Káthmándú  – Praha: dopoledne volno na nákupy, nebo fakultativně let k Everestu či další královské město Pátan ; transfer na letiště a odlet, přílet do ČR 22. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

59 800 Kč
Základní cena od 59 800 Kč

Vánoce a Silvestr v Nepálu

Nepál
Tento zájezd je horským střípkem v naší silvestrovské mozaice. Vyzkoušejte dovolenou, kde den za dnem plyne v příjemném tempu, na vlně poznávání, ale i pohody a oddechu v krásném prostředí nejvyšších hor planety. Nejedná se o fyzicky náročnou akci, i když pár kilometrů ujdeme i pěšky v kopcích nad Pókharou,…
termín: 21.12.2018 délka: 13,14 dní
59 490 Kč
Základní cena od 59 490 Kč

Nepál - Langtang - Ledovcové království Himalájí na dohled od Tibetu

Nepál
Himálajské masivy na dosah ruky a bez zástupů turistů! Právě to na Vás čeká v dosud neobjevené a podle místních nejkrásnější oblasti Nepálu vhodné pro nenáročnou turistiku. V průběhu pohodového šestidenního treku, který je sestaven tak, aby nebyl o nic náročnější než klasické alpské túry, se octnete…
termín: 12.10.2019 délka: 11 dní
74 390 Kč
Základní cena od 74 390 Kč

Okruh Indií a Nepálem

LastMinute
Nepál
Poznejte staroindickou kulturu, buďte svědky tradiční kultovní očisty ve vodách Gangy, zažijte pocit nicotnosti při pohledu na panorama Annapuren...
termín: 05.10.2018 délka: 17 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Kathmandu 18 °C

Základní informace

Nepál

Nepál
Hlavní město: Kathmandu
Počet obyvatel: 17 829 243
Měna: NPR
Rozloha: 141,557 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://nepal.vasezajezdy.cz/zajezdy/tibet-posvatna-hora-kailas-508231/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://nepal.vasezajezdy.cz