Tibetem do Nepálu

cena od 79 800 Kč termín: 11.09.2018 délka: 19 dní (zájezd č. 300052)

19 - denní zájezd

Uskutečněte neopakovatelnou 24hodinovou jízdu nejvýše položenou železnicí světa a vyjeďte až na náhorní planinu tzv. vnějšího Tibetu, do Lhasy. Zde nás ohromí bývalé sídlo dalajlamy – Potála a v dalších význačných chrámech a klášterech v okolí nasajeme tibetskou duchovní atmosféru. Pokračovat budeme najatými džípy po centrálním Tibetu, uvidíme život obyčejných Tibeťanů, mnichů v klášterech či kočovných pastevců. S odbočkou do základního tábora nejvyšší hory světa – Mt. Everestu – překročíme několik průsmyků ve výšce kolem 5000 m a pokocháme se nezapomenutelnými výhledy na himálajské velikány. Putování završíme sjezdem do zeleného Káthmándského údolí, kde se seznámíme s jeho starými paláci, stúpami a chrámy.
Poznámka:

Zájezd lze individuálně prodloužit programem v Bhútánu – více informací v kanceláři.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků
China Tip:

Italský horolezec Reinhold Messner věří, že yetti existuje. V průběhu 12 let zorganizoval v Tibetu a Nepálu přes dvacet výprav, které popsal ve své knize Yetti, legenda a skutečnost. Messner našel zvíře, kterému se říká sněžný medvěd a odpovídá představám místních lidí o yettim. Yetti prý má v mládí načervenalou srst, která později tmavne a dostává šedivou barvu. Dožívá se prý 20 až 30 let, živí se ovcemi a přesně podle legendy je citlivý na hluk. Myslíte, že na něj v základním táboře Everestu narazíme?
Náročnost:

Zájezd je náročný pro nadmořskou výšku, která se pohybuje okolo 5000 m a více! Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace.

Ubytování: hotel **

Stravování: vlastní

bez stravování

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
11.09.2018 29.09.2018 19 Praha 79 800 Kč rezervovat
15.10.2018 02.11.2018 19 Praha 79 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Peking – Xining (Si-ning): přílet do Pekingu a následný přelet do Xiningu.
3. - 4. den:Xining – Lhasa: celodenní výlet ke klášteru Kumbum ; noční a denní přejezd vlakem přes Tibetskou náhorní plošinu  (nejvyšší bod cesty 5072 m, délka jízdy 24 h) – příjezd do Lhasy 4. den odpoledne.
5. den:Lhasa : bývalé sídlo dalajlamů Potála ; jeden z největších klášterů tzv. sekty žlutých čepic –  klášter Däpung , poutní okruh Barkhor.
6. den:Údolí Jarlung  – celodenní výlet do kolébky tibetské kultury a státnosti: sídlo prvních tibetských králů  hrad Jumbulagang, nejstarší tibetský klášter Samje; pozdě večer návrat do Lhasy.
7. den:Lhasa : půldenní výlet do kláštera Gandän ležícího v nádherné scenérii přírodního amfiteátru 4300 m vysoko nad údolím řeky Kjičchu; bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka .
8. - 9. den:Lhasa –  Nam Co : dvoudenní výlet k největšímu tibetskému jezeru Nam nacházejícímu se v nadmořské výšce 4700 m a obklopenému hřebenem sedmitisícových vrcholů  – procházka po březích jezera a pozorování západu a východu slunce ; druhý den odpoledne návrat do Lhasy – nejposvátnější tibetský chrám Džokhang .
10. den:Lhasa –  Gjance: celodenní přejezd pronajatými džípy kolem posvátného jezera Jamdok – přes téměř pětitisícový průsmyk s nádherným výhledem na 7200 m vysokou horu Nanťingaca – do Gjance.
11. den:Gjance –  Žikace : klášter Palkhor-čchöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum , nad starým tibetským městem tyčící se pevnost Gjance ; odpoledne přesun do Žikace – poutní okruh kolem kláštera k monumentální pevnosti, rozsáhlé staré tibetské město .
12. den:Žikace – Sakja: jeden z nejvýstavnějších tibetských klášterů a sídlo pančenlamů Tašilhünpo ; přejezd do městečka Sakja.
13. den:Sakja – Šäkar: bývalé hl. m. Tibetu se stejnojmenným klášterem, vystavěným v tradiční, Mongoly ovlivněné architektuře; odpoledne přejezd do Šäkaru.
14. den:Šäkar –  základní tábor Mt. Everestu : odbočka z hlavního směru k nejvyšší hoře světa, 8850 m vysoké Matce hor  – odpoledne pěší návštěva základního tábora (5200 m); Rongphu – nocleh v ubytovně u nejvýše položeného kláštera na světě .
15. den:Rongphu – hranice Tibetu: východ slunce nad Everestem; celodenní přejezd směrem na tibetsko-nepálské hranice s výhledem na další osmitisícové vrcholy , zejména nejnižší osmitisícovku Šišapangma .
16. den:Hranice – Káthmándú : přesun přes hranice a dále hlubokým lesnatým údolím  – cestou možnost zastávky u mostu visutého 160 m nad řekou; večer Káthmándú – obchodní čtvrť Thamel.
17. den:Káthmándú : celodenní okruh pronajatým mikrobusem po Káthmándském údolí  – hinduistické centrum Pašupatináth se spalovacími gháty, bývalé hlavní město Bhaktapur , tzv. opičí chrám se stúpou Svajambhunáth s výhledem na celé údolí.
18. - 19. den:Káthmándú – Praha: dopoledne další královské město Pátan , nebo fakultativně možnost letu k Everestu; odpoledne odlet, přílet domů 19. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

59 800 Kč
Základní cena od 59 800 Kč

Vánoce a Silvestr v Nepálu

Nepál
Tento zájezd je horským střípkem v naší silvestrovské mozaice. Vyzkoušejte dovolenou, kde den za dnem plyne v příjemném tempu, na vlně poznávání, ale i pohody a oddechu v krásném prostředí nejvyšších hor planety. Nejedná se o fyzicky náročnou akci, i když pár kilometrů ujdeme i pěšky v kopcích nad Pókharou,…
termín: 21.12.2018 délka: 13 dní
57 990 Kč
Základní cena od 57 990 Kč

NEZAPOMENUTELNÝ NEPÁL

Nepál, Chitwan
Neskutečná atmosféra této země přitahuje turisty jako magnet. Země vysokých horských štítů – na jejím území je 8 z 10 nejvyšších hor světa včetně Mt. Everestu. Hory po celý rok pokryté bělostným sněhem jsou v protikladu s bujnou vegetací na jihu země. Neprostupná džungle v NP Chitwan ukrývá nosorožce,…
termín: 23.10.2018 délka: 9 dní
59 800 Kč
Základní cena od 59 800 Kč

Nepál – země bohů a hor

Nepál
Nepál na relativně malém území nabízí tolik skvostů a cestovatelských zážitků jako málokterá země světa. Prožijte nádhernou dovolenou, kde den za dnem plyne v příjemném tempu, na vlně poznávání, ale i pohody a oddechu v krásném prostředí nejvyšších hor naší planety. Nejedná se o fyzicky náročný zájezd,…
termín: 24.10.2018 délka: 14 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Kathmandu 18 °C

Základní informace

Nepál

Nepál
Hlavní město: Kathmandu
Počet obyvatel: 17 829 243
Měna: NPR
Rozloha: 141,557 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://nepal.vasezajezdy.cz/zajezdy/tibetem-do-nepalu-300052/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://nepal.vasezajezdy.cz