Tibetem do Nepálu

cena od 79 800 Kč termín: 11.09.2018 délka: 19 dní (zájezd č. 300052)

19 - denní zájezd

Uskutecnete neopakovatelnou 24hodinovou jízdu nejvýše položenou železnicí sveta a vyjedte až na náhorní planinu tzv. vnejšího Tibetu, do Lhasy. Zde nás ohromí bývalé sídlo dalajlamy – Potála a v dalších význacných chrámech a klášterech v okolí nasajeme tibetskou duchovní atmosféru. Pokracovat budeme najatými džípy po centrálním Tibetu, uvidíme život obycejných Tibetanu, mnichu v klášterech ci kocovných pastevcu. S odbockou do základního tábora nejvyšší hory sveta – Mt. Everestu – prekrocíme nekolik prusmyku ve výšce kolem 5000 m a pokocháme se nezapomenutelnými výhledy na himálajské velikány. Putování završíme sjezdem do zeleného Káthmándského údolí, kde se seznámíme s jeho starými paláci, stúpami a chrámy.
Poznámka:

Zájezd lze individuálne prodloužit programem v Bhútánu – více informací v kancelári.
Velikost skupiny:

6–16 úcastníku
China Tip:

Italský horolezec Reinhold Messner verí, že yetti existuje. V prubehu 12 let zorganizoval v Tibetu a Nepálu pres dvacet výprav, které popsal ve své knize Yetti, legenda a skutecnost. Messner našel zvíre, kterému se ríká snežný medved a odpovídá predstavám místních lidí o yettim. Yetti prý má v mládí nacervenalou srst, která pozdeji tmavne a dostává šedivou barvu. Dožívá se prý 20 až 30 let, živí se ovcemi a presne podle legendy je citlivý na hluk. Myslíte, že na nej v základním tábore Everestu narazíme?
Nárocnost:

Zájezd je nárocný pro nadmorskou výšku, která se pohybuje okolo 5000 m a více! Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace.

Ubytování: hotel **

Stravování: vlastní

bez stravování

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
11.09.2018 29.09.2018 19 Praha 79 800 Kč rezervovat
15.10.2018 02.11.2018 19 Praha 79 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Peking – Xining (Si-ning): prílet do Pekingu a následný prelet do Xiningu.
3. - 4. den:Xining – Lhasa: celodenní výlet ke klášteru Kumbum ; nocní a denní prejezd vlakem pres Tibetskou náhorní plošinu  (nejvyšší bod cesty 5072 m, délka jízdy 24 h) – príjezd do Lhasy 4. den odpoledne.
5. den:Lhasa : bývalé sídlo dalajlamu Potála ; jeden z nejvetších klášteru tzv. sekty žlutých cepic –  klášter Däpung , poutní okruh Barkhor.
6. den:Údolí Jarlung  – celodenní výlet do kolébky tibetské kultury a státnosti: sídlo prvních tibetských králu  hrad Jumbulagang, nejstarší tibetský klášter Samje; pozde vecer návrat do Lhasy.
7. den:Lhasa : puldenní výlet do kláštera Gandän ležícího v nádherné scenérii prírodního amfiteátru 4300 m vysoko nad údolím reky Kjicchu; bývalé letní sídlo dalajlamu Norbulinka .
8. - 9. den:Lhasa –  Nam Co : dvoudenní výlet k nejvetšímu tibetskému jezeru Nam nacházejícímu se v nadmorské výšce 4700 m a obklopenému hrebenem sedmitisícových vrcholu  – procházka po brezích jezera a pozorování západu a východu slunce ; druhý den odpoledne návrat do Lhasy – nejposvátnejší tibetský chrám Džokhang .
10. den:Lhasa –  Gjance: celodenní prejezd pronajatými džípy kolem posvátného jezera Jamdok – pres témer petitisícový prusmyk s nádherným výhledem na 7200 m vysokou horu Nantingaca – do Gjance.
11. den:Gjance –  Žikace : klášter Palkhor-cchöde s jednou z nejvetších stúp v Asii Kumbum , nad starým tibetským mestem tycící se pevnost Gjance ; odpoledne presun do Žikace – poutní okruh kolem kláštera k monumentální pevnosti, rozsáhlé staré tibetské mesto .
12. den:Žikace – Sakja: jeden z nejvýstavnejších tibetských klášteru a sídlo pancenlamu Tašilhünpo ; prejezd do mestecka Sakja.
13. den:Sakja – Šäkar: bývalé hl. m. Tibetu se stejnojmenným klášterem, vystaveným v tradicní, Mongoly ovlivnené architekture; odpoledne prejezd do Šäkaru.
14. den:Šäkar –  základní tábor Mt. Everestu : odbocka z hlavního smeru k nejvyšší hore sveta, 8850 m vysoké Matce hor  – odpoledne peší návšteva základního tábora (5200 m); Rongphu – nocleh v ubytovne u nejvýše položeného kláštera na svete .
15. den:Rongphu – hranice Tibetu: východ slunce nad Everestem; celodenní prejezd smerem na tibetsko-nepálské hranice s výhledem na další osmitisícové vrcholy , zejména nejnižší osmitisícovku Šišapangma .
16. den:Hranice – Káthmándú : presun pres hranice a dále hlubokým lesnatým údolím  – cestou možnost zastávky u mostu visutého 160 m nad rekou; vecer Káthmándú – obchodní ctvrt Thamel.
17. den:Káthmándú : celodenní okruh pronajatým mikrobusem po Káthmándském údolí  – hinduistické centrum Pašupatináth se spalovacími gháty, bývalé hlavní mesto Bhaktapur , tzv. opicí chrám se stúpou Svajambhunáth s výhledem na celé údolí.
18. - 19. den:Káthmándú – Praha: dopoledne další královské mesto Pátan , nebo fakultativne možnost letu k Everestu; odpoledne odlet, prílet domu 19. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

59 800 Kč
Základní cena od 59 800 Kč

Nepál – země bohů a hor

Nepál
Nepál na relativně malém území nabízí tolik skvostů a cestovatelských zážitků jako málokterá země světa. Prožijte nádhernou dovolenou, kde den za dnem plyne v příjemném tempu, na vlně poznávání, ale i pohody a oddechu v krásném prostředí nejvyšších hor naší planety. Nejedná se o fyzicky náročný zájezd,…
termín: 18.03.2018 délka: 14 dní
92 800 Kč
Základní cena od 92 800 Kč

Tibet – posvátná hora Kailás

Nepál
Vykonejte s námi pouť ke Sněžnému klenotu v západním Tibetu – k jedné z nejposvátnějších hor světa, uctívané všemi buddhisty, hinduisty i džinisty. Vydáme se na třídenní pěší okruh "kora" kolem Kailásu (s pomocí jaků-nosičů) se zastávkami v klášterech a na významných poutních místech. V dramatické krajině…
termín: 28.05.2018 délka: 22 dní
51 490 Kč
Základní cena od 51 490 Kč

Nepál - Pohodový týden - V srdci Himalájí

Nepál
Pro Vás, milovníky aktivní dovolené v nerušeném prostředí horských štítů a malebných údolí, jsme připravili opravdu nevšední zážitek. Výpravu za dobrodružstvím s námi můžete podniknout až na samotnou střechu světa, do Nepálu. I v srdci Himalájí se můžete těšit na kvalitní zázemí ***hotelu s polopenzí,…
termín: 26.02.2018 délka: 11 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Kathmandu 21 °C

Základní informace

Nepál

Nepál
Hlavní město: Kathmandu
Počet obyvatel: 17 829 243
Měna: NPR
Rozloha: 141,557 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://nepal.vasezajezdy.cz/zajezdy/tibetem-do-nepalu-300052/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://nepal.vasezajezdy.cz